Πρώτη ημέρα για το Ρολάν Γκαρός με Τσιτσιπά

Στη μάχη του Ρολάν Γκαρός, ενός από τα τέσσερα Γκραν Σλαμ του παγκοσμίου τένις, ρίχνεται το απόγευμα της Κυριακής (30/5) ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο έλληνας τενίστας θα αντιμετωπίσει στις 18:00, εφόσον όλα κυλήσουν σύμφωνα με το πρόγραμμα, το γάλλο Ζερεμί Σαρντί στο κορτ Philippe Chatrier.

Χρονικά, είναι το τελευταίο ζευγάρι της ημέρας, της πρώτης για το φημισμένο γαλλικό Open.

Ο Τσιτσιπάς θα δοκιμάσει τις αντοχές του στο χώμα, και όντας στο νούμερο 5 της παγκόσμιας κατάταξης, θα ήθελε να πετύχει μια διάκριση στη Γαλλία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (30/05):

Court Philippe-Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Patricia Maria Tig v. Naomi Osaka [2]
2) Pablo Andujar v. Dominic Thiem [4]
3) Victoria Azarenka [15] v. Svetlana Kuznetsova
4) Stefanos Tsitsipas [5] v. Jeremy Chardy

Court Suzanne-Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Fabio Fognini [27] v. Gregoire Barrere
2) Greet Minnen [Q] v. Petra Kvitova [11]
3) Ana Konjuh [Q] v. Aryna Sabalenka [3]
4) Alexader Zverev [6] v. Oscar Otte [Q]

Court Simonne-Mathieu(έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Clara Burel v. Danka Kovinic
2) Marton Fucsovics v. Gilles Simon
3) Corentin Moutet v. Laslo Djere
4) Oceane Dodin v. Madison Keys [23]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Anna Kalinina [Q] v. Angelique Kerber [26]
2) Elena Rybakina [21] v. Elsa Jacquemot
3) Kei Nishikori v. Alessandro Giannessi [Q]
4) Botic Van De Zandschulp [Q] v. Hubert Hurkacz [19]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Kateryna Kozlova v. Ajla Tomljanovic
2) Mario Vilella Martinez [Q] v. Roberto Bautista Agut [11]
3) Grigor Dimitrov [16] v. Marcos Giron
4) Diane Parry v. Aliaksandra Sasnovich

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Paula Badosa v. Laura Davis
2) Miomir Kecmanovic v. Daniel Evans [25]
3) Nao Hibino v. Nina Stojanovic
4) Alejandro Davidovich Fokina v. Mikhail Kukushkin

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Elisabetta Cocciaretto [LL] v. Ana Bogdan
2) Yannick Hanfmann v. Henri Laaksonen [Q]
3) Emil Ruusuvuori v. Mackenzie McDonald [Q]
4) Leylah Fernandez v. Anastasia Potapova

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Egor Gerasimov v. Enzo Couacaud
2) Karen Khachanov [23] v. Jiri Vesely
3) Elena Vesnina v. Olga Govortsova [LL]
4) Amanda Anisimova v. Veronika Kudermetova [29]

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Danielle Collins v. Xiyu Wang [Q]
2) Anastasia Pavlyuchenkova [31] v. Christina McHale
3) Juan Ignacio Londero v. Cristian Garin [22]
4) Roman Safiullin [Q] v. Carlos Taberner [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Norbert Gombos v. Pablo Carreno Busta [12]
2) Guido Pella v. Daniel Elahi Galan [Q]
3) Clara Tauson v. Ekaterine Gorgodze [Q]
4) Marie Bouzkova v. Katerina Siniakova

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από

Πηγή: tovima.gr

Τελευταία νέα

Τι ξάφνιασε τον Τζεφ Μπέζος κατά τη διάρκεια της πτήσης στο Διάστημα

Με μια αποκάλυψη που τον… ταρακούνησε, ήρθε το αφεντικό...

Ασφαλιστικό: Κατατίθεται σήμερα στη Βουλή – Μετά τις θερινές διακοπές η ψηφοφορία

Κατατίθεται σήμερα στη Βουλή το νομοσχέδιο «Ασφαλιστική μεταρρύθμιση για...