Πανιώνιος : Ξεκίνημα με το δεξί στη Γ΄ Εθνική

Νίκη με 4-1 επί του Πανναξιακού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τον Πανιώνιο.

Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στη Γ’ Εθνική. Όσον αφορά το ματς, ο Πανιώνιος ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά χωρίς ωστόσο να καταφέρει να απειλήσει σοβαρά την αντίπαλη εστία.

Koρωνοιός: Αποκαλυπτικοί πίνακες – Τα κρούσματα σε όλη τη χώρα τον Οκτώβριο

Όλα αυτά μέχρι το εντέκατο λεπτό του αγώνα, όταν έπειτα από σέντρα του Ζάχι, ο Μούντριχα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν μόλις στην πρώτη τους φάση στο ματς, με το μακρινό σουτ του Καράι να καταλήγει στα δίχτυα στο 37ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανιώνιος κυριάρχησε, δημιουργώντας από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό έναν δικό του μονόλογο. Στο 51ο λεπτό, ο Ξύγκορος με κοντινή προβολή έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «Κυανέρυθρους» για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-1 ο Γροντής με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής (71ο λεπτό).

Τέλος, πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 76΄ο Μούντριχας έγραψε το τελικό 4-1.

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος: (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λαμψίας (80′ Παπαδόπουλος), Ζάχι, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Ξυγκόρος (80′ Ζαμάνης), Νίνο (63′ Κουτσάκης), Σταμάτης (71′ Δρίτσας), Γροντής, Μούντριχας.

Πανναξιακός: (Χρήστος Πελέκης): Παπαδόπουλος, Καράι (57′ Πιτταράς), Τζατζάνας (57′ Σερμάδι), Ανεβλαβής, Κωστόπουλος, Τραγούδας, Ζαχαριουδάκης, Βαθρακοκοίλης (70′ Πλαστουργός), Κόντη (90′ Μακροπουλιώτης), Γκούφας.