Παναιτωλικός Σηκώνει Κεφάλι με Νίκη Επι της ΟΦΗ στην Κρήτη

Με ένα σπουδαίο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναιτωλικός κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να φύγει με τη νίκη από το Ηράκλειο, επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-1. Η ομάδα του Αγρινίου πήρε ένα σημαντικό «τρίποντο» στην 6η αγωνιστική της Super League, επιτυγχάνοντας και μια μορφή ποδοσφαιρικής εκδίκησης μετά τον αποκλεισμό της από το Κύπελλο στα χέρια της ομάδας του Δέλλα.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 18′ με ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον Μπαϊνοβιτς. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη αντέδρασε και, στο 65′, ο Στάγιτς ισοφάρισε με κεφαλιά. Στο 82′, ο Χριστόπουλος με προβολή από μια παράλληλη μπαλιά του Μπελεβώνη, έφερε το σκορ στο 2-1 υπέρ του Παναιτωλικού.

Στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Αγρινίου κράτησε το υπέρ της αποτέλεσμα, φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη που ενισχύει τη θέση της στη βαθμολογία.

Πηγή: naftemporiki.gr