Νίκη ανατροπή για τον Βόλο απέναντι στον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Ο Βόλος κατάφερε να επικρατήσει του Ατρομήτου με 2-1 στην έδρα του Περιστερίου, σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη του στη φετινή σεζόν, και αυτή εκτός έδρας, μετά τον αγώνα κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ατρόμητος, από την πλευρά του, γνώρισε την τρίτη ήττα του στη διοργάνωση, παραμένοντας στους 8 βαθμούς.

Η αναμέτρηση άνοιξε με γκολ για τους γηπεδούχους, όταν στο 41ο λεπτό ο Γιουμπιτάνα, μετά από πάσα του Τσιγγάρα, με υπέροχο αριστερό σουτ νίκησε τον Κόβακς, γράφοντας το 1-0. Ωστόσο, η κατάσταση άλλαξε δραματικά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Σιδηρόπουλος έδειξε κόκκινη κάρτα στον Μπρόνσον για σκληρό μαρκάρισμα, μετά από επιβεβαίωση από το VAR. Ο Σουηδός αμυντικός είχε αποφύγει την αποβολή στον προηγούμενο αγώνα με τον Ολυμπιακό, αλλά η επανάληψη των παρόμοιων ενεργειών του προβλημάτισε τον προπονητή Πάμπλο Γκαρσία.

Μετά την αποβολή, ο Βόλος εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 66ο λεπτό, όταν ο Κόσζτα με κεφαλιά έδωσε την ασίστ στον Γκλάβτσιτς. Δύο λεπτά αργότερα, ο Βόλος πήρε προβάδισμα με 2-1, χάρη σε σέντρα του Κόμπα. Στο 75ο λεπτό, ο Καρλίτος είχε μια μεγάλη ευκαιρία όταν η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, αλλά λίγες στιγμές αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν κι αυτοί με δέκα παίκτες, καθώς ο Γκλάβτσιτς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλα αυτά, ο Βόλος διατήρησε τη νίκη μέχρι το τέλος.

Πηγή: naftemporiki.gr